Form 5 Selections-2016

No

Student number

Gender

Name of student

Combination

A level School Posted

District of  School Posted

Region of  School Posted

1

S3239/0004

F

Asimwe Crospery

KLF

Korogwe Girls

Korogwe (M)

Tanga

2

S3239/0007

F

Delphina Shumbusho

HGL

Kaf5ule

Ileje

Mbeya

3

S3239/0009

F

Egdia Fidelis Mgalula

HGL

Mbeya

Mbeya (M)

Mbeya

4

S3239/0011

F

Felister Laurean

HKL

Liwale Day

Liwale

Lindi

5

S3239/0013

F

Fortunatha Massuka

HGL

Gairo

Gairo

Morogoro

6

S3239/0014

F

Gaudensia Katunzi

HGK

Korogwe Girls

Korogwe (M)

Tanga

7

S3239/0015

F

Happiness Kahigi

CBG

Florian

Karatu

Arusha

8

S3239/0017

F

Henriether Katunzi

HGL

Gairo

Gairo

Morogoro

9

S3239/0018

F

Irene Leonard

KLF

Korogwe Girls

Korogwe (M)

Tanga

10

S3239/0019

F

Jonia Babu

HKL

Korogwe Girls

Korogwe (M)

Tanga

11

S3239/0020

F

Joyce Gabriel

HGK

Maweni

Chunya

Mbeya

12

S3239/0021

F

Joyce Manyalala

HKL

Chief Ihunyo Sec

Musoma (V)

Mara

13

S3239/0023

F

Laina Bana

KLF

Bunazi

Missenyi

Kagera

14

S3239/0024

F

Lydia M Raymond

HGL

Sumve

Kwimba

Mwanza

15

S3239/0026

F

Mariam Paschal

CBG

Bukongo

Ukerewe

Mwanza

16

S3239/0027

F

Meckitilida Kamchape

KLF

Korogwe Girls

Korogwe (M)

Tanga

17

S3239/0028

F

Pricila Pancras

KLF

Korogwe Girls

Korogwe (M)

Tanga

18

S3239/0029

F

Ribelatha Ntakwendela

CBG

Mtwara Girls

Mtwara (M)

Mtwara

19

S3239/0032

F

Teddy Alistides Aloyce

CBG

Ashira

Moshi (V)

Kilimanjaro

20

S3239/0033

F

Yasinta Maganga Peter

CBG

Gairo

Gairo

Morogoro

21

S3239/0034

M

Aivan Mujuni

CBG

Isongole

Rungwe

Mbeya

22

S3239/0035

M

Albert Pauline

HKL

Mwakavuta

Makete

Njombe

23

S3239/0036

M

Alisterius Johnbosco

HGL

Kongwa

Kongwa

Dodoma

24

S3239/0037

M

Almerius Revocatus

KLF

Milambo

Tabora (M)

Tabora

25

S3239/0038

M

Anold M Joseph

CBG

Tunduru

Tunduru

Ruvuma

26

S3239/0039

M

Benon Francis

ECA

Galanos

Tanga (M)

Tanga

27

S3239/0042

M

Danistan Leopord

PCB

Mubaba

Biharamulo

Kagera

28

S3239/0044

M

Delphinus Byabato

HKL

Same

Same

Kilimanjaro

29

S3239/0045

M

Elias Moris

PCB

Rungwe

Rungwe

Mbeya

30

S3239/0046

M

Enock Kazungu

ECA

Galanos

Tanga (M)

Tanga

31

S3239/0047

M

Evelius Edward

PCB

Hombolo

Dodoma (M)

Dodoma

32

S3239/0048

M

Fahadi Amri

CBG

Lugoba

Bagamoyo

Pwani

33

S3239/0050

M

Florian Edson

HKL

Nsumba

Nyamagana

Mwanza

34

S3239/0051

M

Frank Chacha

CBG

Kagango

Biharamulo

Kagera

35

S3239/0052

M

Freeman Laurean

PCM

Azania

Ilala

Dar Es Salaam

36

S3239/0053

M

Gerson Gervas

PCB

Kyela

Kyela

Mbeya

37

S3239/0054

M

Hafidhu Sued

CBG

Chamwino

Chamwino

Dodoma

38

S3239/0055

M

Irenius Respicius

PCB

Moshi Tech.

Moshi (M)

Kilimanjaro

39

S3239/0056

M

Issaya Richald

KLF

Milambo

Tabora (M)

Tabora

40

S3239/0058

M

Johanes Sylivester

HGL

Mataka

Tunduru

Ruvuma

41

S3239/0059

M

Johnstone Buhire

PCM

Kimamba

Kilosa

Morogoro

42

S3239/0060

M

Josam Joseph Martin

PCB

Kwiro

Ulanga

Morogoro

43

S3239/0061

M

Joram Symphorian

PCB

Ihungo

Bukoba (M)

Kagera

44

S3239/0062

M

Joseph Willbrody Joseph

HGL

Kishoju

Muleba

Kagera

45

S3239/0063

M

Jovith Sostenes

PCB

Lugoba

Bagamoyo

Pwani

46

S3239/0064

M

Justice Mushemba

PCB

Milambo

Tabora (M)

Tabora

47

S3239/0065

M

Justine Alexander

CBG

Kimamba

Kilosa

Morogoro

48

S3239/0067

M

Lazaro Msilikale

PCB

Mzumbe

Mvomero

Morogoro

49

S3239/0068

M

Lenard Haruna

PCB

Mubaba

Biharamulo

Kagera

50

S3239/0069

M

Leonard Ngassa

HKL

Nsumba

Nyamagana

Mwanza

51

S3239/0070

M

Luckson Daniel

PCB

Tarakea

Rombo

Kilimanjaro

52

S3239/0071

M

Macarius Jonathan

PCB

Pugu

Ilala

Dar Es Salaam

53

S3239/0072

M

Melkiory Fanuel

HGE

Mwika

Moshi (V)

Kilimanjaro

54

S3239/0073

M

Moses Mjelansimi

EGM

Rungwe

Rungwe

Mbeya

55

S3239/0074

M

Okello Gerald

PCB

Milambo

Tabora (M)

Tabora

56

S3239/0075

M

Parnatus Patrick Andrew

HKL

Nyanduga

Rorya

Mara

57

S3239/0076

M

Peter Mlay

HGL

Kyela

Kyela

Mbeya

58

S3239/0077

M

Prudence Nalisis

PCB

Muheza

Muheza

Tanga

59

S3239/0078

M

Rashidu Rubagumisa

KLF

Milambo

Tabora (M)

Tabora

60

S3239/0079

M

Revidius Sostenes

CBG

Madibira

Mbarali

Mbeya

61

S3239/0080

M

Shidu Sadara

ECA

Azania

Ilala

Dar Es Salaam

62

S3239/0081

M

Swaburi Rubagumisa

PCB

Longido

Longido

Arusha

63

S3239/0082

M

Syven Nyemenohi

HGK

Nsumba

Nyamagana

Mwanza

More Articles...

  1. Form IV results-2015
December 2017
S M T W T F S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6